Să știi mai multe,sa fii mai bun! – 2013

 PLANIFICAREA ACTIVITĂŢILOR EXTRACURRICULARE SI EXTRASCOLARE

PROGRAMUL ACTIVITĂȚILOR PENTRU SĂPTĂMÂNA “SA  STII MAI MULTE, SA FII MAI BUN !”, 1- 5 aprilie 2013

TITLUL PROIECTULUI : CUNOASTERE SI ABILITATI DE VIATA

 

DENUMIREA ACTIVITATII PROFESOR PARTICIPANTI ZIUAINTERVAL ORAR LOCATIE/ SALA
Literatura si celelalte arte Georgescu Mihaela Cl. IXA, IXB, IXD Luni, miercuri,13.30-16.30 Sala C3
The Roaring Twenties Rosu LidiaIstrate Amelia Cl. XDCl. IXD Vineri,10.30-14.30 CCA-Ambasada SUA
Grandparents in my life Rosu  Lidia Cl. XIC Miercuri,10.30-12.30 B6
Personaje feminine célèbre in istorie Budici Anisoara cl. IXB,D,E, XE Marti,Orele 13.30-16.30 A1
Personalitati ale istoriei Budici Anisoara cl. IX-XII Vineri, 13.30-16.30 A1
Sesiune de referate -matematica Tanase  Livia cl.IXC, IXF Marti, vineri,12.30-16.30 B2
Proiecte/ referate -chimie Mohora Florea IXA,IXB,XAXIA, XIB Luni,miercuri,13.30Joi, 10.00-12.00 A3
Sisteme biologice Marinescu  Marilena XIA, XIB, XIC Vineri,9.30-11.30 A3
Dezvoltarea durabila Marinescu  Marilena XID, XIE Vineri, 9.30-11.30 C3
Conservarea biodiversitatii Marinescu  Marilena XIIA Marti,9.30-11.30 A1
Inginerie genetica si biotehnologiile moderne Marinescu  Marilena cl. IX Marti, vineri,11.30-14.30 B3
Surse conventionale si neconventionale de energie Marinescu  Marilena cl. X Miercuri,11.30-13.30 B3
Semiconductori si circuite integrate Horon  Maria Cl.XIIB Miercuri,10.30-12.30 B4
Fizica in literatura Horon  Maria Cl. IXA, IXBCl.IXA,IXB, XA,XC Marti, 13.30-16.30Joi , 11.00-14.00 A1
Fizicienii, modele de viata Tomuta  Marionela Cl.XIA, XIC Marti,9.30-13.30 B6
Lumina in stiinta si literatura Tomuta  Marionela Cl. XIIA, XIIB Miercuri, 9.30-13.30 A1
Muzicieni Mancas  Cristina Cl.IX-X Luni, 13.30-16.30 D
Pictori Baldovin  Cosmin Cl. IX-X Luni, 13.30-16.30 D
Taina Sfintei Spovedanii Temes Valentin Cl.  X Luni,Marti12.30-16.30 D
Conflicte intre generatii Georgescu  Mihaela Cl. XIB Marti,9.30-11.30Vineri, 10.30-12.30 A3
Motive religioase crestine Ionescu  Ana Cl.XA,XIA,XID Joi, 11.00-13.00 A3
Pasiuni, vocatie, interese Gherghe Aurelia Cl. XIIE Vineri,11-30-12.30 C5
Literatura sau cinematografie? Gherghe  Aurelia Cl.IXE, IXF Luni,12.30- 14.30 B6
Eminescu in English Dobre  Georgiana Cl. XA, XB, XC Marti, Miercuri, Vineri A3
Probleme controversate ale istoriei Budici  Anisoara Cl. XIID, XIIE Luni, 8.30-10.30 C4
Influenta mass-mediei in soc.cont Arsenie A./DumbravaDorobantu E. CL. XI Joi, 9.00-13.00 A2
Ce inseamna sa fii mai bun? Ciobanu  Loana Cl. XIA Miercuri,10.30-12.30 A3
Multiculturalitate si deschidere internationala Ciobanu  Loana Cl. XIA Vineri, 13.30-15.30 A3
Cercetator in Romania sau in strainatate? Ciobanu  Loana Cl. XIA Marti, 11.30-13.30 A3
Noi si scoala Ciobanu  Loana Cl. IXA, IXD Marti, Miercuri,Vineri13.30-15.30 A2
Junk-food- impact asupra sanatatii noastre Barbuceanu Elisabeta Cl. X Joi, 13.00- 15.00 B4
Cum ne influenteaza alimentele viata? Barbuceanu Elisabeta Cl. XII, XIC Vineri, 10.30-13.30 B4
Homeopatia Marinescu  Marilena Cl. IXD, XIB, XIC Joi,  10.00-12.00 B1
Dieta Marinescu Marilena Cl.XIID, XIIE Miercuri, 9.30-11.30 C4
Realitati fizice in literatura Suvejanu Otthelia Cl. IXD, XE Joi, 13.00-15.00 B1
Taina Sfintei Impartasanii Temes  Valantin Cl. XI Luni, marti, vineri10.30-13.30 D
Explicarea Simbolurilor de credinta Temes  Valentin Cl. XII Luni, marti, vineri10.30-13.30 D
Postul la varsta mea Temes  Valentin Cl. IX Luni, Vineri13.30-16.30 D
Chiar conteaza cine esti ! Geicu  Lenuta Cl. XB Luni, 15.30-16.30 C6
Bariere in comunicare Georgescu  Mihaela Cl. XIIA Marti, 8.30-9.30Vineri, 8.30-10.30 A1
Comunicare utila, comunicare facila? Gherghe  Aurelia Cl. XIIE Marti, 10.30-12.30 C5
Abilitati de cunoastere, abilitati de viata Sandulescu Paraschiva Cl. XIIA Marti, Miercuri11.30-13.30 A1
Matematica si poezie SandulescuParaschiva Cl. XD Joi,  11.00-12.00 C3
Probleme célèbre in matematica Ciobanu Cl. XIIC Marti, Miercuri9.30-11.30 B2
Aplicatiile matematicii in alte domenii Marinescu Georgeta Cl. IXE, XC, XE Joi, 13.00-14.00 B5
Opera perfecta Gherghe CL. XD Miercuri,15.30-16.30 C3
Riddles Dobre Cl. XA, XB Luni, 12.30-14.30 C2
Slabiciunea si puterea Catalan Cl.XID Luni, 8.30-10.30 D
Hamlet , Avocatul diavolului Ionescu Cl.XA,XIA,XIE,XIID Luni, 8.30-13.30Marti, 12.30-15.30 D
 Speaking-Film – dezbatere Rosu Cl.XE Marti, 9.30-12.30 C2
American Culture and Civilisation Istrate Cl. XI, XII Luni, Miercuri13.30-13.30 C2
Vizionare de filme/ dezbatere Dobre Cl. XIIECl. IX Marti,8.30-9.30L.,- Vi.13.30-14.30 C2
Les Gout des Autres Radu Lili/Parvu S. Cl. XI Miercuri,10.30-12.30 D
Entre les murs Radu Lili/ Parvu S. Cl. XII Vineri, 10.30-12.30 D
Documentare: Soviet Story, Conclavele Dobritoiu M Cl. IXF, XIE Luni, 12.30-14.30 D
Globalizarea-perspectiva in UE Arsenie Cl. XII Luni, 8.30-12.30 B1
Apa- miracolul vietii Barbuceanu E. Cl. IX Marti, 13.30-16.30 B4
Vizionare de film Costache M./Levinta Cl. XI, XII L.M.Mi, 8.30-12.30 B8
Sustinerea opiniei Catalan Cl. XIIC Marti, 8.30-10.30 B2
Persoana I – Eseuri libere Catalan Cl. XE, XID Joi, 10.00-11.00 C4
Ex libris. Cartea preferata Catalan Cl. XE Miercuri, 12.30-13.30 C4
Motive literare – desene Ionescu Cl. XA, XIA, XIE Miercuri, 8.30-13.30 A1
Circulatia temelor si motivelor literare- eseuri Ionescu Cl. XIA, XID, XIID Vineri, 8.30-12.30 A3
Concurs de creatii literare Gherghe Cl. XD Luni, 12.30-16.30 C3
Cocurs de postere Gherghe Cl. IX-XII Joi, 11.00-12.00 C5
Cei mai buni istorici Budici Cl. XA,XD,XECl.XIID,XIIE,ID,IXE JOI, 13.00-16.00Vi., 11.30-16.30 A1 
Concurs de matematica Sandulescu /Mitrin Cl. IX- XII Joi, 9.00-11.00 C3, C4, C5, C6
Cangurul- concurs matematica Ciobanu L./T anase Cl. IX-XII Marti, 9.30-11.30 C3, C4, C5, C6
TNB- vizionare piesa de teatru Gherghe Cl. XIIE Luni, 19.00-20.30 TNB
Un pedagog de scoala noua Sorescu Cl. XIC Joi,  10.00-11.00 B6
Piesa de teatru in engleza Rosu Cl. XIE Joi, 12.00-13.00 C6
Pozitia copilului Sorescu Anusa Cl.XC,IXC,XIC,XIIB L.,M.,Mi.,V. Cinema
Un film pe ecrane Mitrin Jenica Cl. XIB Luni,9.00-11.00 Cinema
Viata lui Pi Marinescu G Cl. XC, XE Luni, 16.30-18.30 Cinema
Convorbiri calinesciene Gherghe Cl.IXE, IXF Marti, 12.30-14.30 B5
Junior Tanase Cl.XB Marti, 11.30-12.30 C6
Costache
Bucuresti, spatiu literar privilegiat Gherghe Cl. IXE, IXF Vineri, 12.30-14.30 B5
Muzeul National de Istorie Dobritoiu M Cl. XIIA, XIE Joi, 9.00- 10.00 Activ.externa
Muzeul National de Arta Dobritoiu M Cl. IXC, IXF, XB, XC Luni,15.00-17.00 Activ.externa
Calea Victoriei – cladiri istorice Dobritoiu M Cl. XIIB, XIIC Joi, 10.00- 12.00 Activ.externa
Muzeul Politehnicii Ciobanu Cl. XIA Marti, 11.30-13.30 Activ.externa
Consiliul britanic Ciobanu CL.XIA Vineri, 13.30-15.30 Activ.externa
Muzeul Antipa Arsenie Cl. IX, X Marti,  10.00-12.00 Activ.externa
Muzeul Dimitrie Leonida Marinescu G Cl. XC, XE Marti, 15.00-17.00 Activ.externa
Universitatea “Urania” Tanase Cl. IX, XB Vineri, 10.00-13.00 Activ.externa
Vizita “Urania”- Palatul copiilor Tanase Livia/Horon M Cl. XB, XC Vineri, 10.00-13.00 Activ.externa
Muzeul Antipa Mitrin Jenica Cl. XIB Luni,  11.00-15.00 Activ.externa
Observatorul Astronomic Temes Cl. XE Joi,     11.00- 13.00 Activ.externa
Jummy English-engleza gustoasa Rosu Cl. IXA, IXE L.,Mi.,13.30-16.30 A1
Pe teme de sanatate-invitat un specialist Rosu Cl. IX-XII Sapt. 1-5.04.2013 B5
Sanatatea –cel mai de prêt bunCampania antitutun/ etnobotanice Mariana Simbotin 

Geicu

 

Cl. IXA, IXB

 

Joi,  12.00 – 14.00

 

D

Tips for a Succesful Job interview Istrate Cl. XIIA, XIIC, XIID L.,Mi.,8.30-11.30 A1
Tineri de succes Geicu Cl. XIID,  XIIC Luni, 12.30-13.30Marti, 10.30-11.30 C4
Cariera , intre realitate si ideal Geicu Cl. XIIE Marti, 11.30-12.30 C5
Toleranta-relationare-comunicare Geicu Cl.XB, XC, XD Luni, 11.30-12.30Marti, 14.00-15.00 C5
Conexiunea conflict/convingere Geicu Cl.  IXC Luni, 14.30-15.30 B2
Reliving the Songs of the 80’s Istrate Cl. XIA, XIB Marti, 8.30-11.30 A3
L’exploitation de la chanson R adu Lili/ Parvu S. Cl. X Marti, 15.30-16.30 C2
Les jeux en classe Radu Lili Cl. IX Luni, 13.30-15.30 C2
Expozitii Palade P./Geicu L. Cl. IXD, XA, XD, XE Sapt. 1-5.04.2013 -
Incursiune in Univers Suvejanu Cl. XIIC Marti, 11.30-13.30 B4
Pericolele Internetului /dezbatere Costache M./Levinta Cl. IX, XCl. XI, XII L.,M.,Vi.,13.30-16.30Joi, 10.00-12.00 B8
Realizarea unui site Web Dobre Georgeta Cl. IX Miercuri, 13.30-15.30 B8
Campion tenis de masa Panait Cl.XIB,XIIA,XIIB,XIIE Luni,   9.30-13.30Miercuri, 11.30-14.30 Sala sport/ TS
Campionat streeball Panait Cl.  X Joi, 11.00- 13.00 Sala sport/ TS
Campionat de fotbal Doicescu Cl. IX, XI Joi, 10.00-14.00 Sala sport/ TS
Activitate sportiva “pe bicicleta” Panait Cl. XA Marti, 10.30-12.30 Parc
Piesa de teatru “Oferta de serviciu” -   actrita Ioana Pascu, elevi din clasele XB, XC, XE – colaborare cu Biblioteca “Ion Creanga”

 

  

ZIUA LICEULUI

    

JOI, 4 APRILIE 2013

Orele 12.00-14.00

 

 

C4

Niculaita Cristina   cl.XD, Obretin Alexandru  cl.XD( …si dansatori  externi. Echipa castigatoare la concursul

“Romanii au talent”)

 

  

ZIUA LICEULUI

    

JOI, 4 APRILIE 2013

Orele 11.30-12.00

 

TEREN SPORT

Gradinaru Alina  Andreea , cl. XD  -           Muzica instrumentala

 

 

 ZIUA LICEULUI  Luni, 11.00-12.00  JOI, 4 APRILIE 2013

Orele 11.00- 11.30

A-B-C

 

Comments are closed.