Scoala Altfel

PROGRAMUL ACTIVITĂȚILOR 

 

 

LUNI, 2 APRILIE
Numele si prenumele profesorului Activitatea desfasurata Locul desfasurarii
Georgescu Mihaela Cui i-e frica de poezie? – dezbatere,  XIIE, 8.30-9.30, 10.30 A3
Oratorul clasei- concurs de discursuri, XIIB, 9.30-10.30,11.30 C4
Bariere de comunicare- masa rotunda, XIA, 12.30-13.30 B1
Catalan Carmen Muzica si poezie – XIC, 7.30-9.20 B6
Ionescu Ana  Scriitori romani –  XID, 10.30-13.30  Muzeul literaturii romane
Simpozion Caragiale- concurs,XE, 13.30-14.30 C4
Gherghe  Aurelia Scriitori romani – ieri si azi,dezbatere, XIID, 9.30-10.30, B2
XIIF, 11.30-13.30 C6
Personajele lui Caragiale- concurs,XIE, 10.30-11.30 C3
Personaje literare – concurs, IXD, 13.30-15.30 B6
Sorescu Anusa Simpozion Caragiale – concurs,XIB, 10.30-11.30 B5
Scriitori romani –ieri si azi , XIIC, XIIE, 11.30- 14.30 C5/A3
Simpozion Caragiale – concurs, XC, 14.30-15.30 B5
Berdila Carmen Mari oratori, dezbatere, IXD,IXE, XD,XE, 13.30-17.30 B6,C6, C3,C4
Dobre Georgiana  Tom Jones – auditie muzicala, XIID, 7.30-8.30, 11.30-12.30 B2
Tineretul european- dezbatere,XIIA, 8.30-9.30 A2
Spectacol Lord of the Dance-vizionare DVD,IXC,IXB,12.30-13.30 C5/B2
Rosu Lidia  Shakespeare-doar o masca?- dezbatere, XIIE, 12.30-13.30 A3
Eating English – dezbatere , XE, 15.30-16.30 C4
Anonymous- vizionare film, IXE, 13.30-15.30 D/C2
Istrate Amelia Earning money or getting a good education? – dezbatere, C6,B6,
XIIF, XIC, XIIF, XIA, XIIB , 8.30- 13.30 B1,C4
Radu Lili Exploiation du clip publicitaire francais- dezbatere,XIIF,XIID, XIIA, 9.30- 13.30 C6,B2,A2
Parvu Silviana Exploitation du film francais, XIA, XIE, 7.30-10.30 B1, C3
Popescu  Mirela Istorie moderna, dezbatere, XA,XD, 14.30-16.30 A3, C3
Budici  Anisoara Istoria Altfel-dezbatere, XIIA, XIIB-7.30-9.30 A2,C4
Mari personalitati care au modificat cursul ist.,XID, 9.30-10.30 C3
Geicu Lenuta Gestioneaza-ti emotiile pentru a avea succes,XIIA,10.30-11.30 A2
Tineri de succes, XIB, 10.30- 12.20; XIIB, 13.30-14.30 B5,C4
Managementul conflictului-impreuna suntem bine, XIE, 12.30-13.30 C3
Arsenie Adriana Dezechilibre economice, dezbatere, XIA,XIB,XIE, 8.30-11.30 B1,B5,C3
Palade Paraschiva Spirit antreprenorial – poveste de succes XA, XB, XC, XD 15.30- 19.30 A3,A2,B5,C3
Dumbrava Viorica Globalizarea, XIB,XIC, 9.30-11.30 B5,B6
Variante de bacalaureat ,rezolvari pe echipe, XIIE,11.30-12.30 A3
Jurnal de calatorie ,Sighisoara medievala, IXD, 12.30-13.30 B6
Dorobantu Ecaterina Globalizarea , argumente si contraargumente, XID, XIID,XIIC, 7.30-10.30 A1,B2,C5
Sandulescu Paraschiva Aplicatii practice ale teoremei asemanarii-IXA, 16.30-17.30 A1
Ciobanu Loana Bucurestiul necunoscut:Calea Victoriei, trecut si prezent- proiecte audio-video – XA , 2 ore, 16.30- 18.30 A3/D
Marinescu Georgeta Jurnal de calatorie, impresii si imagini din excursia la Sighisoara IXC, 13.30-14.30 Sala D, C5
Mitrin Jenica Mari matematicieni – sesiune de referate, XB, 2 ore A2
Matematica aplicata – concurs XD, 14.30-15.30 C3
Tanase Livia Functii, Apl. Trigonometriei- sesiune de referate, IXB, 15.30-16.30, 17.30-18.30 B2
Abilitati economice, XE, 16.30-17.30 C4
Mohora Florea Cauciucul natural si sintetic- proiecte,  XA, XB A3/A2
Petrolul si carbunii – proiecte, XA, XB A3/A2
Marinescu Florina Apa –esenta vietii, dezbatere, IXD, IXE, 15.30-17.30 B6, C6
Biochimia si aplicatiile ei practice- dezbatere, XE,XD,17.30-19.30 C4,C3
Marinescu Marilena Bioetica. Clonarea, dezbatere, XC, IXB, 13.30-15.30 B5,B2
Horon Maria Fizica  Altfel -  aplicatii, IXA,  IXC, XA, 12.30-17.30 A1,C5,A3
Tomuta Marionela Circuite si aparate electrice-proiecte, XB, XC A2/B5
Costache   Magdalena Etapele realizarii unui site, XIIA, XIIB, XIIC, 7.30-11.30 Laboratorul de informatica
Crearea unui joc pe calculator, XIC, 11.30-12.30 Laboratorul de informatica
Levinta Monica Crearea unui joc pe calculator, XIB, 7.30-9.30 Laboratorul de informatica
Necula Constantin Istoria calculatorului, IXB,IXE,IXA, 16.30-19.30 Laboratorul de informatica
Temes  Valentin Invierea Domnului, XIIA, XIIB, 10.30-11.30, 13.30-14.30 A2,C4
Slujbele Bisericii Ortodoxe, XIB,XIE, 11.30-13.30 B5,C3
Mancas Nicoleta Interferente intre muzica si culoare, XID, XIIE, XIIF A1,A3
Baldovin Cosmin Interferente intre muzica si culoare, XID, XIIE, XIIF C6
Portret compozistic, XC B5
Panait Alexandra Cunoaste-te pe tine insuti, XIIB, 12.30-13.30 Sala/ Teren de  Sport
Campionatul de tenis de masa , XIC, 13.30-14.30 Sala/ Teren de  Sport
Doicescu Alexandru Jocuri si concursuri sportive, XD,XC, 16.30-18.20 Sala/ Teren de  Sport
MARTI, 3 APRILIE
Numele si prenumele profesorului Activitatea desfasurata Locul desfasurarii
Georgescu Mihaela Postmodernismul in cinematografie- studiu de caz,XIIE, 2 ore A3
Scriitori contemporani in imagini- expozitie de foto.,XIIB,1 ora C4
Postmodernismul in cinematografie-  studiu de caz,XIIA, 2 ore A2
Catalan Carmen Muzica si poezie – IXB,  XD – 15.30- 17.20 B2, C3
Scoala de ieri si de azi – IXE- 17.30- 19.20 C6
Ionescu Ana Simpozion Caragiale- concurs, IXA, 15.30-17.30 A1
Simpozion Caragiale – concurs XE, 17.30-18.30 C4
Gherghe Aurelia Scriitori romani –ieri si azi, dezbatere, XIIF, XIID, 7.30-10.30 C6, B2
Tema naturii in fotografii- galerie foto.  XIE, 10.30-11.30 C3
Sorescu Anusa Scriitori romani – ieri si azi , dezbatere, XIIC,7.30-9.30 C5
Simpozion Caragiale – concurs, XIB ,9.30-10.30, 11.30-12.30 B5
Popescu Georgia Personajele lui Caragiale, IXC, 17.30-19.30 C5
Dobre Georgiana Lectura proza – recitari, XID, 7.30-9.30 A1
Tineretul European- dezbatere,XIIA, 10.30-11.30 A2
Spectacol’Lord of the Dance-vizionare DVD,IXA,IXC,12.30-14.30 A1,C5
Rosu Lidia Anonymous – vizionare film, XIB, 7.30-9.30 C2, D
Istrate  Amelia Eating English – dezbatere, XB, XD, 17.30-19.30 A2/C3
Radu Lili Exploiation du clip publicitaire francais- dezbatere,XIIF,XIIB, 10.30- 11.30 C6
Parvu Silviana Exploitation de la chanson francaise, IXD, 16.30-18.30 B6
Les jeux in classe de FLE,  XE, 18.30-19.30 C5
Ene Felicia Auditie muzicala:J.Dassin, J.Ferra, E. Piaff, XIB, XIC, XIIE, 7.30-13.30 B5, B6, A3
Popescu Mirela Istorie moderna, XD,XC,XB, 15.30-19.30 C3, B5, A2
Budici Anisoara Istoria Altfel-dezbatere, IXA, 17.30-18.30 A1
Mari personalitati care au modificat cursul ist.,IXD, IXE B6, C6
Dobritoiu Mihai Calea Victoriei, istorie si modernitate,  XIIE 12.30-13.30 , XE, IXB,IXC,XE, 13.30-17.30 Sala D
Geicu Lenuta Gestioneaza-ti emotiile pentru a avea succes,XIIF,10.30-11.30 C6
Tineri de succes, XIB, 10.30- 12.20; XIIB, 13.30-14.30 B5,C4
Sanatatea-un bun ce trebuie pretuit, XIIC, 12.30-13.30 C5
Sanatatea-un bun ce trebuie pretuit, IXD, 11.30-12.30 B1
Arsenie Adriana Fenomene anomice in familie, XIE, XID, 8.30-9.30, 10.30-11.30 C3,A1
Dumbrava Viorica Geografie pe echipe, concurs, XIIF,12.30-13.30 C6
Jurnal de calatorie, filme realizate de elevi,XB,XC,13.30-115.30 A2,B5
Sandulescu Paraschiva Bacalaureatul –propuneri de subiecte, bareme- XIIA, 2 ore A2
Modelarea matematica a unor resent practice-XIA, 2 ore B1
Ciobanu Loana Licean in Calinescu- XIC, 2  ore, 9.30-11.30 B6
Proiect – Probleme celebre in istoria matematicii XIID, 2 ore, 11.30-13.30 B2
Bucurestiul necunoscut:Calea Victoriei, trecut si resent- proiecte audio-video – XA , 2 ore, 13.30- 12.30 A3 /D
Marinescu Georgeta Matematica aplicata, XIIB, 11.30-13.30 C4
Jurnal de calatorie, Sighisoara medievala, IXC, 13.30-15.30 C5
Mitrin Jenica Matematica aplicata – concurs, XB 14.30-16.30 A2
Tanase Livia Gina Propuneri de variante BAC, XIIC, 12.30-13.30 C5
Combinatorica si probl.de numarare, sesiune de referate,  XC, 13.30-15.30 B5
Barbuceanu Elisabeta Green Planet Blues  -film, dezbatere, XIA, XIIA, XIIC, XIID B1, A2, C5, B2
Marinescu Marilena Vizualizarea viitorului-conferinta, invitat Universitatea Bucuresti, 12.30-14.30 ,  IXA,IXB,XA Sala D
Horon Maria Fizica Altfel – aplicatii, IXB, XA, 16.30-19.30 B2,A3
Tomuta  Marionela Efectele luminii – concurs de eseuri, XIIC, 10.30-12.30 C5
Suvejanu Otthelia Descoperire prin experiment, XIC,11.30-12.30 B5
Descoperire prin experiment, XD, XE, IXD, IXE,12.30-16.30 C3, C4, B5, C6
Costache  Magdalena Crearea unui joc pe calculator, XIC,12.30-13.30 Laborator de informatica
Etapele realizarii unui site, dezbatere, XIIB, 13.30-14.30
Facebook-Both sides of story, IXB, 11.30-12.30
Levinta Monica Etapele realizarii unui site, XIID, 7.30-8.30, 10.30-11.30
Crearea unui joc pe calculator, XIA , 8.30-10.30
Temes  Valentin Slujbele Bisericii Ortodoxe,XID,XIC,10.30-11.30,14.30-15.30 A1,B6
Invierea Domnului, XIIF, 11.30-12.30 C6
Ce sunt deniile?, IXB, 12.30-13.30 B2
Semnificatia sarbatorii Izvorului Tamaduirii, XC, XB,16.30-18.30 B5,A2
Mancas Nicoleta Baldovin Cosmin Interferente intre muzica si culoare, XIE C3
Portret compozistic, XA, XD, XE; muzica si pictura , IXD,IXE A3,C3,C5
Interferente intre muzica si culoare, XIE C3
Portret compozistic, XA, XD, XE; muzica si pictura , IXD,IXE A3,C3,C5
Panait  Alexandra Campionatul de tenis de masa, XIB, 13.30-14.30 Sala/ Teren de sport
Cunoaste-te pe tine insuti, IXA, IXC,14.30-15.30,16.30-17.30
Campionatul de tenis de masa, XA, 15.30-16.30
MIERCURI, 4 APRILIE
Numele si prenumele profesorului Activitatea desfasurata Locul desfasurarii
Georgescu Mihaela Scriitori contemporani in imagini- expozitie de foto.,XIIE,1 ora A3
Cea mai frumoasa poezie-concurs de recitari,XIIB, 8.30-9.30 C4
Orizonturi de asteptare-   invitati            absolventi din promotii  diferite- masa rotunda, XIIA, 9.30-11.30 A2
Comunicare edicinal – joc de rol, XIIE, 11.30-12.30 A3
Ilustratie de carte – concurs de desene, XIA, 12.30-13.30 B1
Catalan Carmen Romantismul in  literatura si in muzica –dezbatere, XIC 2 ore B6
In lumea cartilor – concurs de lectura, XD 2 ore C3
Fantastic vs. real – dezbatere , IXB 15.30-16.30 B2
Ionescu  Ana Scriitori romani  XID,8.30-11.30 Muzeul Literaturii Romane
Simpozion Caragiale-concurs, XE, XA, 12.30-14.30 C4,A3
Gherghe Aurelia Curente literare –prezentare,XIID, 7.30-9.30 B2
Piesa de teatru –vizionare, XIE, 9.30-11.30 C3
Popescu Georgia In lumea lui I.L. Caragiale, IXC, 16.30-18.30 C5
Dobre Georgiana Lectura proza-recitari,XID,  XIE, 7.30-9.30 A2,C4
Celebrating English Day- Centrul Cultural American,13-17 CCA
The Beatles- auditie muzicala , IXB, IXA, 12.30-14.30 B2,A1
Rosu  Lidia Celebrating English “Heroes  of the Past, Heroes of the Present”  IXD, IXE, XE, XIB, XIIE, orele 13.00- 17.00 Centrul Cultural American
Istrate Amelia Celebrating English Day- Centrul Cultural American, 13-17 Earning money or getting a good education? – dezbatere, XIIC, XIIF, XIA, XD, XIC, 7.30- 14.30 Centrul Cultural American
Radu Lili  Les Femmes Savantes  – Molier-viz.  de la piece de theatre XIIF, 10.30-13.30 C6
Parvu Silviana Exploitation du film francais, XIA, XID, XIE,11.30-14.30 SalaD
Les jeux in classe FLE, XA, XE, 14.30-16.30
Budici  Anisoara Cei mai buni istorici- concurs, IXE,IXD, 16.3018.30 C6,B6
Geicu  Lenuta Participare la activitati
Arsenie  Adriana Egalitate de sanse si discriminare in societate, dezbatere, C6,
XIIF, XIIE, 7.30-10.30 A3
Dumbrava Viorica Globalizarea, argumente pro si contra, XIE,11.30-12.30 C3
Geografie ,  proiecte- XIIE, 11.30-12.30 A2
Jurnal de calatorie , prezentare de fotografii,IXD,IXB,13.30-15.30 B6,B2
Dorobantu Ecaterina Excursie  pe “harta”, IXA,IXC,IXE,XC, 13.30- 19.30 A1,C5
C6,B5
Sandulescu Paraschiva Bacalaureatul –propuneri de subiecte, bareme- XIIA, 2 ore A1
Modelarea matematica a unor rganic practice-XIA, 2 ore B1
Ciobanu Loana Licean in “Calinescu” –XIC, 2 ore, 8.30-10.30 B6
Proiect – Probleme celebre in istoria matematicii- XIID, 10.30-12.30 B2
Marinescu Georgeta Simpozion “Drumuri in cunoastere”, referate, XIB, 11.30-13.30 B5
Tanase Livia Gina Vizita la Observatorul astronomic,XIIC, 11.30-13.30 C5
Functii, Combinatorica, sesiune de referate, IXB,XC,13.30-14.30 B2,B5,
Jocuri si probabilitati, XE, 16.30-17.30 C4
Marinescu Florina Compusi  organici cu importanta practica, dezbatere, XD, XE C3,C4
Marinescu Marilena Compusi naturali cu actiune terapeutica din plante medicinale, XIID,XIIC,XIIB, 9.30-12.30 B2,C5,C4
Bioetica.Clonarea- dezbatere, IXA,XE,IXC, 12.30-15.30 A1, C5, B5
Dan Carmen Cristina Biodiversitatea, IXD, IXE, 14.30-16.30 B6,C6
Horon Maria Fizica aplicata – proiecte, XIA,XIB,  8.30-11.30 B1/B5
Tomuta Marionela Efectele luminii – concurs de eseuri, XIIB, XIIA, 10.30-13.30 C4/A2
Circuite si aparate electrice- proiecte, XC, XB, 13.30-15.30 B5/A2
Costache Magdalena Facebook – Both sides of story, IXA, 10.30-11.30 Laborator de informatica
Intre Astronomie si Astrologie, XA, 11.30-13.30
Levinta Monica Crearea unui joc pe calculator, XIB, 13.30-14.30 Laborator de informatica
Intre Astronomie si Astrologie, XB,XC,XD, 14.30-18.30
Temes  Valentin Invierea Domnului,XIIB, 12.30-13.30 C4
Ce sunt deniile? IXC, 13.30-14.30 C5,
Semnificatia sarbatorii Izvorului Tamaduirii,XA,XB,14.30-16.30 A3,A2
Mancas Nicoleta/ Baldovin Cosmin Muzica si pictura, IXA,IXB; Portret compozistic, XB A1, B2, A2
Panait Alexandra Cunoaste-te pe tine insuti, XIIF, XIIC, XIIE,  8.30-10.30 Sala/Teren Sport
Campionatul de tenis de masa, XB, 11.30-13.30
JOI, 5 APRILIE – ZIUA LICEULUI
Numele si prenumele profesorului Activitatea desfasurata Locul desfasurarii
Georgescu Mihaela Bariere de comunicare – masa rotunda,  XIA, 12.30-14.30 A2
In lumea lui Caragiale- proiecte – XB, 14.30- 15.30 A2
Catalan Carmen Scoala de ieri si de azi – vizionare de film , IXB B2
Muzica  si poezie – IXE C6
Ionescu Ana Simpozion Caragiale- concurs, XE,XA, 11.30-13.30 C4,A3
Gherghe  Aurelia Simpozion Caragiale- concurs,IXD, 16.30-18.30 B6
Sorescu Anusa Scriitori roman i- ieri si azi, dezbatere,XIIF, 12.30-13.30 C6
Simpozion Caragiale – concurs, XC, 13.30-15.30 B5
Dobre Georgiana Lectura proza – recitari, XIE, XID, 7.30-9.30 C3,A2
Rosu Lidia Eating English- dezbatere, XIIE, 7.30-9.30 A3/D
Istrate Amelia Eating English- dezbatere, XA, XD,XB, 14.30-17.30 A3/C3
A2/D
Radu Lili Exploitation de la bon  de dessince, IXA, 13.30-15.30 A1,
Exploitation de la chanson francaise, XB, XC A2,B5
Parvu  Silviana Exploitation de la chanson francaise, IXB,13.30-15.30 B2
Les jeux in classe de FLE, XD, 15.30-17.30 C3
Ene Felicia Carmen Versuri ale unor melodii célèbre: La vie en rose/ Et sit u n’existe pas, XIIE, 12.30-13.30 A3
Le petit Prince – auditie C.D., IXC, 13.30-15.30 C5
Popescu  Mirela Participarea la activitatile din aria curriculara
Budici  Anisoara Istoria Altfel-dezbatere, XIID,  XIIC, 7.30-8.30, 10.30-11.30 B2,C5
Mari personalitati care au modificat cursul ist.,XIIF, 11.30-12.30 C6
Cei mai buni istorici- concurs, XIE, 8.30-10.30 C4
Dobritoiu Mihai Calea Victoriei – istorie si modernitate, XIB,XIC,XIIE,XIA,XE Sala D
7.30- 13.30
Geicu Lenuta Palarii ganditoare- limbajul culorilor XD, 2 ore C3
Sanatatea- un bun ce trebuie pretuit,IXA, IXB,
Gestioneaza-ti emotiile pentru a avea succes, XD, 17.30-19.20
Arsenie Adriana Egalitate de sanse si discrimunare in societate, XIIA, XIIF, 8.30-9.30, 10.30-11.30; A2,C6
Dezechilibre economice,  XID, 9.30-10.30, 11.30-12.30 A1
Palade Paraschiva Ascultarea – dezbatere IXA C1
Stari emotionale – desene expresive XC, XE C1,C4
Dumbrava Viorica Simpozion “Drumuri in cunoastere”, XA, XIA, XIE, XIIF,XIIA, Sala D
9.30-14.30
Sandulescu Paraschiva Concurs de matematica – IXA A1
Ciobanu Loana Licean in Calinescu – dezbatere,IXD B6
Bucurestiul necunoscut- proiecte , XA A3
Marinescu Georgeta Revista “Scoala Altfel”, IXC,IXA,IXB,IXD,XA,XB,XIC,XIB
Matematica aplicata ,XIB,XIIB, 8.30-12.30 B5,C4
Prezentare de referate cu teme interdisciplinare
Mitrin  Jenica Mari matematicieni- sesiune de referate, XB, XD A2, C3
Tanase  Livia Concurs de matematica, XIIC,XC,IXB, 9.30-11.30, C1
Revista Junior nr.5, XIIC, IXB,  11.30- 13.30 C1
Marinescu Florina Medicina de sinteza versus plante medicinal,XIIE, XIIF A3, C6
Compusi naturali cu act.terapeutica, XID, XIE, 7.30-8.30, 11.30-12.30 A1, C3
Barbuceanu Elisabeta Green Planet Blues  -film, dezbatere, XIIB, XIIC, XIID,7.30-10.30 C4,C5,
Green Planet Blues  -film, dezbatere, XIB, XIC,10.30-12.30 B2,B5,
Marinescu Marilena Invitati de la Universitatea Bucuresti,conferinta Evolutinism,Creationism,Antievolutionism,IXE, XIIC, 12.30-14.30 Sala D
Prezentare de proiecte,Biodiversitatea,XC,XB,XD,14.30-17.30 A2,C3
Horon Maria Fizica Altfel – proiecte, IXA,IXB,IXC, 15.30-19.30 A1,B2
C5
Tomuta Marionela Efectele luminii- concurs de eseuri, XIIC, XIID, XIIB, 9.30-13.30 C5,B2,
C4
Suvejanu Otthelia Energia nucleara – dezbatere, XIC , 9.30-11.30,  XD, XE, IXD,IXE,12.30-16.30 B5, C3, C4, B5, C6
Costache   Magdalena Etapele realizarii unui site, XIIA,XIIB, 11.30-14.30 Laborator de informatica
Levinta Monica Etapele realizarii unui site-dezbatere, XIIF, 7.30-8.30 Laborator de informatica
Crearea unui joc pe calculator, XIB,XID, 8.30-10.30 Laborator de informatica
Necula Constantin Istoria calculatorului, IXC, IXD,IXE, 15.30-19.30 Laborator de informatica
Temes  Valentin Invitati de la Universitatea Bucuresti,conferinta Evolutinism,Creationism,Antievolutionism,IXE, XIIC, 12.30-14.30 Sala D
Panait Alexandra Campionatul de tenis de masa, XIA,XID,XIIA, 8.30-11.30 Sala /       Teren de Sport
Doicescu Alexandru Masurarea potentialului biometric,XIID, 13.30,14.30
Masurarea potentialului biometric,IXE, 12.30-13.30
Jocuri si intreceri sportive, XC,XE, 14.30-16.30
VINERI, 6 APRILIE 
Numele si prenumele profesorului Activitatea desfasurata Locul desfasurarii
Georgescu  Mihaela In lumea lui Caragiale- proiecte de grup-XB, 15.30-17.30 A2
Catalan Carmen Caragiale, contemporanul nostru- XD, 14.30-16.30 C3
Scoala de ieri si de azi – dezbatere –IXE, 16.30-18.20 C6
Ionescu Ana Simpozion Caragiale – concurs, XID, 13.30-14.30 A1
Simpozion Caragiale- concurs, XE, 12.30-13.30 C4
Simpozion Caragiale – concurs IXA, XA, 14.30-17.30 A1/A3
Gherghe Aurelia Curente literare- prezentare, XIIF, 9.30-11.30 C6
Interpretare lirica- masa rotunda, XIE, 12.30-13.30 C4
Simpozion Caragiale- atelier de teatru,  IXD,13.30-14.30 B6
Popescu Georgia Sonetul- de la Shakespeare la Eminescu, XIE, 9.30-11.30 C3
Dobre Georgiana Lectura proza –recitari, XIE, 7.30-9.30 C3
Expozitie de proiecte , clasele a IX-a, 13.00-16.00 C2
Rosu Lidia Queen Elizabeth- vizionare film, XIIE, 11.30-13.30 C2/D
Queen Elizabeth- vizionare film,  IXE, XC, IXD, 13.30-16.30 C2/D
Expozitie de proiecte C2
Istrate  Amelia Earning money or getting a good education? – dezbatere, C5,C4,
XIIC, XIIB, XIIF, 9.30- 12.30 C6
Eating English- dezbatere, XA, 12.30-13.30 A3
Radu  Lili Exploiation du clip publicitaire francais- dezbatere,XIIA,XIIB,XIIC, 9.30- 13.30 A2,C4,C5
Exploitation de la chanson francaise,  dezbatere, XC, 13.30-14.30 B5
Parvu  Silviana Exploitation du film francais,XID, 11.30-13.30 A1
Les jeux in classe de FLE, XD, 13.30-14.30 C3
Exploitation de la chanson francaise, IXE, 14.30-16.30 C6
Budici  Anisoara Istoria Altfel-dezbatere, XIIA, XIIB-7.30-9.30 A2,C4
Mari personalitati care au modificat cursul ist.,XIE, 11.30-12.30 C3
Ccei mai buni istorici- concurs, XIIF, XID, 7.30-11.30 C6,C3
Geicu Lenuta Participare la activitati
Arsenie Adriana Egalitate de sanse si discriminare in societate, XIID, XIIE, B2,A3
7.30-9.30
Palade Paraschiva Candidat la umanitate- concurs ,XB, XA, 12.30-13.30,15.30 A3/C1
Stari emotionale – desene expressive, XE, 13.30-14.30 C4
Spirit antreprenorial –poveste de succes XE , 16.30-17.30 C4
Ascultarea  – dezbatere, IXD,  14.30-15.30, 17.30-18.30 B6
Dumbrava Viorica Prezentare de proiecte, XE, XD, 15.30-18.30 Sala D
Sandulescu Paraschiva Bacalaureatul –propuneri de subiecte, bareme- XIIA, 2 ore A2
Modelarea matematica a unor probleme practice-XIA, 2 ore B1
Ciobanu Loana Marina Probleme célèbre in istoria matematicii- XIID, 8.30-10.30 B2
Licean in Calinescu – XIC, 11.30-13.30 B6
Marinescu Georgeta Matematica aplicata, XIIB, XIB, 8.30-13.30 C4,B5
Tanase  Livia Jocuri – matematica distractive, XC, 11.30-13.30 B5
Functionalitati- sesiune de referate, IXB, 13.30-15.30 B2
Marinescu Florina Biochimia si aplicatiile ei practice- dezbatere, XC, 14.30-16.30 B5
Barbuceanu  Elisabeta Alimentatia sanatoasa fara E-uri -film, dezbat.,XIC,13.30-14.30 B6
Green Planet Blues  -film, dezbatere,IXB,IXC,12.30-17.30 B2,C5
Marinescu  Marilena Prezentare de proiecte,Biodiversitatea,IXC,XA,XB,12.30-15.30 Laborator de informatica
Dan Carmen Cristina Biodiversitatea , XIB, XIC, 7.30-9.30
Horon  Maria Fizica aplicata- proiecte, XIA,XIB, 8.30-12.30 B1,B5
Tomuta Marionela Efectele luminii- concurs de eseuri, XIIA,XIID,XIIB,10.30-13.30 A2,B2,C4
Costache   Magdalena Etapele realizarii unui site, XIIB,XIIC, XIIA, 7.30-9.30, 11.30 Laborator de informatica
Crearea unui joc pe calculator, XIC, 9.30-11.30
Levinta Monica Crearea unui joc pe calculator, XIA,XIB, 7.30-9.30 Laborator de informatica
Etapele realizarii unui site, XIIE,XIID,9.30-11.30
Facebook –Both sides of story,dezbatere,IXC,11.30-12.30
Necula Constantin Istoria calculatorului , IXD, XB,IXE,IXA,IXB, 12.30-18.30 Laborator de informatica
Temes A. Valentin Fl. Invierea Domnului, XIIE,XIIC-10.30-12.30 A3,C5
Slujbele Bisericii Ortodoxe, XIA, 12.30-13.30 B1
Ce sunt deniile? IXA, 13.30-14.30 A1
Mancas Nicoleta / Baldovin Cosmin Teme predilecte in muzica si pictura, IXC, 16.30-17.30 C5
Panait Alexandra Cunoaste-te pe tine insuti,IXB,IXD, 15.30-17.30 Sala / Teren de Sport


Comments are closed.